Узимку і на початку весни найлегше підхопити ГРВІ, адже у цей період нестача поживних речовин у раціоні, холоди та сухе повітря у приміщеннях впливає на здатність організму протистояти хворобам. На це ще накладається постійний стрес. Як ми можемо захистити своє здоров’я у період сезонних захворювань?

 

Не ігноруйте проблеми зі здоров’ям

Після початку повномасштабного вторгнення багато українців почали ігнорувати власні проблеми зі здоров’ям, мовляв «хлопцям і дівчатам на передовій складніше, а я тут нию». Однак якщо ви не попіклуєтесь у першу чергу про себе, ви не зможете допомагати ні близьким, ні країні.

Якщо у вас щось болить або ви маєте підозру, що захворіли — зверніться до лікаря. Відкладання на потім лише погіршить проблему: ваш імунітет ослабиться від боротьби з хворобою, тому ви ризикуєте підхопити супутні захворювання, зокрема ГРВІ.

Ще менше уваги ми приділяємо ментальним проблемам. Нині нас часто спіткає небезпека, на що організм одразу реагує: наш мозок дає сигнал виробляти хімічні речовини та гормони, такі як адреналін і кортизол, які змушують нас діяти. Це і є стресовий стан. Якщо ми стресуємо не дуже довго, цей механізм є навіть корисним, адже дозволяє ефективніше вирішити проблему, однак тривалий стрес навпаки пригнічує імунну систему.

Саме тому нам слід підтримувати і ментальне здоров’я: не відкладати похід до психолога «до перемоги» і частіше спілкуватись із рідними та близькими — ділитись емоціями та враженнями під час телефонних розмов, за чашкою чаю, настільними іграми або прогулянками на свіжому повітрі. Обійми з рідними чи домашніми улюбленцями також можуть підняти вам настрій.
Дотримуйтесь збалансованого харчування
Про «збалансоване харчування» можна почути звідусіль, але що це означає? Здоровий раціон кожної окремої людини може відрізнятись, адже вона може мати певні дефіцити чи захворювання, які вимагають споживання конкретних груп продуктів. Однак більшість нутриціологів погоджуються, що збалансоване харчування передбачає наступний підхід: не переїдати менш корисне (продукти, які містять додані цукри чи трансжири), і слідкувати, щоб у раціоні обов’язково були присутні поживні продукти. Зокрема це:

Неперероблені фрукти та овочі, горіхи та насіння. Антиоксиданти у цих продуктах знижують запалення та допомагають у роботі мікробіому кишківника, який є важливою частиною імунної системи,
Бобові. Вони мають високий вміст білку, клітковини та вітамінів групи В,
Цільнозернові. Гречка, вівсянка, ячмінна каша, цільнозерновий хліб, макарони твердих сортів теж містять клітковину, вітаміни групи В і мінерали,
Кисломолочні продукти, які містять корисні бактерії. Згідно з дослідженням команди італійських дослідників, діти, які пили хоча б 70 мл кисломолочних продуктів на день, підхоплювали ГРВІ на 20% рідше,
Оливкова олія та авокадо, що містять корисні насичені жири.
Не забувайте про здоровий сон
Американські дослідники виявили, що люди, які сплять менше 5 годин на добу, мають удвічі вищий ризик підхопити застуду, ніж ті, хто спить більше 7 годин. Загалом дорослим рекомендують витрачати на сон 7 або більше годин, підліткам — 8-10 годин, а малим дітям та немовлям — до 14 годин.

Однак у багатьох з нас режим сну порушився після 24 лютого, зокрема через те, що ми почали частіше проглядати новини. Якщо ви не можете заснути вчасно, приберіть гаджети за годину до сну. Також спробуйте напрацювати або повернути у повсякденне життя власні ритуали перед сном: провітрювання кімнати, читання книги, дихальні вправи чи прийняття ванни. І обов’язково лягайте спати в один час.

Робіть фізичні вправи
Як не дивно, один з найкращих способів підтримки імунітету — помірна фізична активність. Вона збільшує циркуляцію імунних клітин по тілу, стимулюючи таким чином клітинний імунітет. Це допомагає організму швидше реагувати на можливе інфікування. Крім того, вправи підвищують вироблення ендорфінів у мозку, які викликають відчуття задоволення.

Для зміцнення здоров’я дослідники рекомендують додати хоча б 30 хвилин помірного фізичного навантаження на день. Це може бути активна прогулянка, щоденна зарядка, заняття йогою чи догляд за городом чи садом

Перевірте календар щеплень
Міністерство охорони здоров’я України рекомендує не ігнорувати календар необхідних щеплень, а також вакцинуватись від COVID-19 та грипу, адже вакцини є найефективнішим способом боротьби з цими хворобами. МОЗ нагадує, що будь-яка ліцензована вакцина проходить декілька етапів випробувань, перш ніж схвалюється для використання, а також надалі її регулярно перевіряють.

Попіклуйтесь про додатковий захист імунітету
Якщо ви дотримуватиметесь вищезазначених порад, то зможете зміцнити ваше здоров’я, однак вони не убезпечать вас від ГРВІ на 100%. Ви можете додатково захистити імунну систему завдяки вітамінним комплексам, які дадуть організму корисні активні речовини, яких не вистачає в період сезонних захворювань.

Європейський вітамінний комплекс Аскорвіта Макс зміцнює здоров’я та підвищує захисні властивості організму. Аскорвіта Макс містить добову потребу вітаміну С (1000 мг), вітаміну D (2000 МО (UI), 50 мкг) та цинку (10 мг), що гарантує дієвість продукту. Двошарові таблетки зі зміненим часом розпаду (MRS) забезпечують більш швидке і пролонговане вивільнення вітамінів, тому вони зберігаються в організмі протягом кількох годин на постійному рівні.

Вітамінно-мінеральний комплекс Аскорвіта Макс не тільки підтримує імунну систему, а й допомагає у період одужання, під час дефіциту або підвищеної потреби у вітамінах С, D та цинку, при розладах всмоктування та періодонтиту чи карієсу.
Аскорвіта Макс — твій максимальний захист!
Аскорвіта Макс можна знайти за доступною ціною майже в кожній аптеці.