Немає нічого кращого, ніж звичка піклуватися про своє здоров’я. Якщо ми співвідносимо наші щоденні звички та користь – вийде відмінний результат.
Всі ми любимо пити чай. Щоденно, вживаючи не звичайний, а домашній чай з травами та ягодами, можна отримати значну дозу корисних вітамінів.

Нижче кілька рецептів домашнього чаю з великою кількістю вітамінів

Чай з шипшини

На 1 літр води потрібно 15-20 свіжих ягід. Ягоди потрібно промити, подавити, щоб вийшов сік і покласти в теплий чайник, додати ложку чорного чаю і залити кип’ятком. Дайте настоятися на 20- 30 секунд і можна вживати, не збудьте, пропустити чай через мілке сито. Можна повторити заварювання 2-3 рази, збільшуючи час настою. Виходить дуже смачно та корисно.
Приготування чаю із сушеною шипшиною аналогічно, як і з свіжою, тільки ось сушені ягоди потрібно перед заварюванням подрібнити.

Важливо пити шипшиновий чай в розпал епідемії, завдяки такому відвару уповільнюється ріст патогенної мікрофлори: бактерій, вірусів, грибків.
Окрему уваги заслуговує високий вміст вітамінів у шипшині. Це справжній полівітамінний комплекс: А, Е, Р, К, В2 і просто величезна кількість вітаміну С. У цій ягоді міститься багато залізних, фосфорних, ефірних масел та дубових речовин.
Завдяки цьому чай, настій шипшини використовується як загальнозміцнюючий засіб.

 

Суничний чай

Плоди суниці лісової дуже корисні, а також використовуються для приготування суничного чаю, корисного для дорослих та дітей, ароматного та дуже смачного.
У листях і плодах суниці міститься багато цукру – фруктози та глюкози, органічні кислоти – лимонна і яблучна, жирні масла, пектини та дубильні речовини, вітамін С, каротин, клітковина, ароматичні масла, фолієва кислота, мікроелементи, солі, залізо, кобальт, марганцю, кальцій, фосфор.

Спосіб підготовки: для підготовки суничного чаю потрібно 2 чайні ложки плодів суниці залити стаканом кип’ятку. Такий чай настоюють 3-5 хвилин.
Чай з плодів горобини
Для приготування чаю з горобини використовують спілі червоні плоди. Збирають їх в жовтні після заморозків. Ягодам дають кілька днів полежати на сонці, потім сушать у духовці при температурі 50 – 55 градусів.
Ягоди горобини містять вітаміни С, Р, В, Е, каротин, цукор – фруктозу, сахарозу, глюкозу, сорбіт, органічні кислоти – лимонну, яблучну та винну, масляні речовини, ефірне масло, флавоноїди.

Спосіб підготовки чаю: 1 столову ложку сухих плодів горобини поєднати з 1 ложкою шипшини з розрахунку на 1 літр кип’ятка. Потім закип’ятити, настояти годину, знову підігріти, зцідити та пити гарячим з цукром або медом.
Трав’яний чай із Каркаде
Спосіб приготування: 1 ст. л. подрібнених пелюстків суданської троянди залити кип’ятком (1-1,5 стакани), дати настоятися.

Користь: у холодному вигляді напій освіжає та зменшує тиск, у гарячому – підвищує. Містить вітаміни групи В, С, а також лимонну та яблучну кислоту. Нормалізує апетит і травлення. Прибирає інтоксикацію при отруєннях.